Aptamil PDF Mama

Aptamil Postdischarge (PDF)

 

milupa-aptamil-postdischarge-pdf-x

Prematüre bebekler için hastane sonrası geçiş maması

Milupa Aptamil PDF, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin hastaneden taburcu edilmesinden sonra ev ortamında beslenmelerine ilişkin tavsiyeleri yerine getirmek üzere tasarlanmıştır.

Prematüre bebeğin hastanede kaldığı süre içinde beslenmesi in iyi şekilde kontrol altında tutulsa bile, önerilen besin alımlarının kaçınılmaz gecikmesinden dolayı çoğunlukla normal büyüme oranı için gerekli besin değerleri sağlanamaz. Hastanede kalan prematüre bebeklerin biriken besin eksiklikleri büyüme problemlerine yol açabilir ve taburcu sırasında doğum sonrası büyüme gerilemesi görülme sıklığı yüksektir.

Doğumdan sonraki ilk haftalarda büyüme potansiyelini yakalayamayan prematüre bebekler büyüme ve beyin gelişimi ile ilgili uzun süreli problemlere sahip olma eğilimindedir. Bu yüzden ilk bebeklik çağında yeterli beslenme son derece önemlidir ve sağlıklı uzun süreli gelişim üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Aptamil PDF Sindirim sistemi ve metabolik fonksiyonları olgunlaşmamış bebeklerin spesifik besin gereksinimleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

Adapte biberon formüllerine göre prematüre bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda protein miktarı arttırılmıştır.

Whey/kazein oranı 60/40′tır.

Kolay sindirim ve absorbsiyonun sağlanması amacıyla karbonhidrat bileşiminde yer alan laktozun bir kısmı maltodekstrinle değiştirilmiştir.

Milupanlı prematil,beyin ve göz gelişiminde çok önemli etkileri olan Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerinin metabolitleri ile zenginleştirilmiş,

Aptamil PDF özel bir yağ karışımı olan Geliştirilmiş LCP Milupan’ı içerir; görme ve beyin fonksyonlarındaki gelişimini destekler.

Beyin, sinir sistemi ve göz keskinliği fonksyonlarını destekler.

Aptamil Postdischarge 900 gr kutuda yalnızca eczanelerde satılmaktadır.

 

Mama Hazırlanışı

Ellerinizi dikkatlice yıkayınız. Biberonu kapağı ve emziği kullanmadan önce temizleyiniz ve bir su kabında 10 dakika kaynatınız.

Mama için gerekli suyu en az 10 dakika kaynatıp, 40°C seviyesine kadar soğumasını bekleyiniz.

Kaynatılmış sudan hazırlamak istediğiniz miktarı biberona doldurunuz.

Daima kutu içinden çıkan ölçeği kullanınız. Ölçek üzerindeki fazlalığı sıyırınız.

Biberonun içine hazırlamak istediğiniz miktarda Pregomin PSD koyunuz. (her 30 ml su için 1 ölçek Pregomin PSD) Biberonun ağzını kapatınız ve toz eriyinceye kadar çalkalayınız.

Biberonun ağzını açıp emziği takınız. Biberon mamasını içme sıcaklığına kadar soğutunuz. (Biberondan bileğin iç kısmına damlatılacak mama ne sıcak ne soğuk hissedilmelidir.)

Bu yazı Milupa-Aptamil Özel Amaçlı Tibbi Mamalar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>